Które chusteczki pielęgnacyjne będą odpowiednie dla niemowląt?

2017-06-30
Które chusteczki pielęgnacyjne będą odpowiednie dla niemowląt?

Nie tylko ubranie malucha jest ważne, ale również jego powszednia higiena. Aby pielęgnacja malucha była skuteczna, nie wolno zapominać o zakupieniu przydatnych kosmetyków. Chociaż maluch w porównaniu do dorosłego człowieka nie potrzebuje zbyt wielu środków pielęgnacyjnych, to jednak powinny być one zawsze pod ręką.

Dobierając balsam, szampon do kąpieli, mydło bądź oliwkę dla malucha, zawsze musimy zwracać uwagę na informacje zamieszczone na opakowaniu konkretnego kosmetyku. W pierwszej kolejności musimy sprawdzić, czy dany kosmetyk, jaki chce się nabyć ma atest Państwowego Zakładu Higieny a także Instytutu Matki i Dziecka bądź Centrum Zdrowia Dziecka. Wszystkie środki pielęgnacyjne dla dzieci powinny mieć taki atest, gdyż kupując tylko takie kosmetyki można mieć pewność, że dbamy o zdrowie swojego dziecka. Kolejną rzeczą, którą należy sprawdzić jest to w jakim wieku przeznaczony jest dany kosmetyk.

Należy pamiętać, że nie wszystkie chusteczki pielęgnacyjne nadają się dla noworodków. Bardzo istotny jest dodatkowo termin użyteczności kosmetyku, jego przeznaczenie oraz skład.