Które chusteczki pielęgnacyjne będą odpowiednie dla niemowląt?

2017-06-30
Które chusteczki pielęgnacyjne będą odpowiednie dla niemowląt?

Sponsor serwisu:

szambo

Nie tylko odzież malucha jest istotne, ale także jego powszednia higiena. Aby pielęgnacja malucha była efektywna, nie wolno zapomnieć o kupieniu przydatnych kosmetyków. Choć maluch w porównaniu do dorosłej osoby nie potrzebuje zbyt dużej ilości kosmetyków, to niemniej jednak muszą być one stale pod ręką.

Dobierając krem, szampon do kąpieli, mydło albo oliwkę dla malucha, stale musimy zwracać uwagę na informacje zawarte na opakowaniu danego środka. W pierwszej kolejności musimy sprawdzić, czy dany kosmetyk, jaki pragnie się nabyć posiada atest Państwowego Zakładu Higieny a także Instytutu Matki i Dziecka bądź Centrum Zdrowia Dziecka. Wszystkie środki pielęgnacyjne dla pociech muszą mieć tego rodzaju atest, gdyż nabywając tylko takie kosmetyki można mieć pewność, że dbamy o zdrowie własnego dziecka. Następną sprawą, którą trzeba sprawdzić jest to w jakim wieku przeznaczony jest dany kosmetyk.

Powinno się pamiętać, że nie wszystkie chusteczki pielęgnacyjne są przeznaczone dla noworodków. Bardzo istotny jest także termin użyteczności kosmetyku, jego przeznaczenie a także skład.