18 maja 2024

Bezpłatne spotkanie dla rodziców dzieci z zaburzeniami płynności mowy

 

Drodzy Rodzice,
 
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla rodziców dzieci z niepłynnością mowy taką jak jąkanie i mowa bezładna.
W trakcie spotkania dowiecie się Państwo:- czym jest jąkanie,- jakie terapie możecie wybrać,- co robić w domu i jak korzystać z odpowiednich narzędzi w życiu codziennym.
Program ramowy:1. Krótki wstęp – czym jest jąkanie (wieloczynnikowa definicja, jąkanie towarzyszące innym trudnościom (np. ASD, Trisomia), przyczyny, mity nt. jąkania, odczulanie, dostępne terapie);2. Praktyczne strategie do wykorzystania w domu;3. Warsztaty i dyskusja.
 W pierwszej części spotkania porozmawiamy o tym, czym jest jąkanie, jakie mogą być jego przyczyny i jakie terapie można wybrać.
 W drugiej skupimy się na terapii pośredniej, a więc otrzymacie Państwo konkretne narzędzia do wykorzystania w domu, a także w środowisku przedszkolnym i szkolnym.
 W części trzeciej będziecie mieli okazję przećwiczyć w praktyce otrzymaną wiedzę. Przewidziana jest też chwila na dyskusję w zależności od Państwa potrzeb.
Prowadząca: Kamila Janaszek-Hańska, logopeda z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i rodzicami. Mama dziecka z epizodami niepłynności mowy.
Niepłynność mowy u dzieci, takie jak jąkanie i giełkot, to trudność nie tylko dziecka ale całej rodziny.
Terapia bezpośrednia, a więc terapia z dzieckiem w trakcie zajęć gabinetowych, to jedynie część większej całości. Bardzo ważna jest terapia pośrednia, a więc stworzenie dziecku odpowiednich, bezpiecznych i wspierających warunków w domu.
Dzięki konkretnym strategiom oraz odpowiednim narzędziom, możliwa jest pomoc dziecku w warunkach domowych. Niezależnie od tego czy objawy są łagodne czy nasilone, warto upewnić się, że tworzymy dla dziecka optymalne warunki rozwoju umiejętności komunikacyjnych.
Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców, również spoza przedszkola.
Warsztaty są bezpłatne.
Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego bardzo prosimy o zapisanie się przez: (do wyboru)1. formularz - link w sekcji Bilety.2. mail na adres: zielony_latawiec@poczta.fm w tytule: Warsztaty logopedyczne3. zgłoszenie u nauczyciela/wychowawcy placówki na Rumianej