W pracy korzystam nie tylko z metod stricte logopedycznych, ale także metody ESDM (metoda wczesnej interwencji terapeutycznej dla dzieci w spektrum autyzmu od 12 do 60 miesiąca życia) oraz  metod arteterapeutycznych (m. in. drama, muzykoterapia). Moim głównym zainteresowaniem jest terapia dzieci w spektrum autyzmu, ale także ORM oraz dyslalia.  Od ponad roku prowadzę także logodiady dla dzieci w spektrum autyzmu. To zajęcia w diadach, chociaż już myślę o rozszerzeniu tej formy na pierwszą triadę, dla dzieci, które są już gotowe na zabawę z drugim dzieckiem, choć jeszcze nie potrafią wykorzystać swoich mocnych stron w tej sferze.

Uwielbiam pracę zarówno z dziećmi werbalnymi jak i niewerbalnymi. Wprowadzam AAC w razie potrzeby, wspieram rodziców na wiele sposobów (od teorii, poprzez praktyczny instruktażu do pracy w domu, kwestie dotyczące trudności dzieci niekiedy wykraczające poza sferę komunikacji, a na  wsparciu emocjonalnych kończąc. Wiem co to znaczy być rodzicem dziecka w spektrum, dlatego rozumiem ich trudności. 

Stale dokształcam się poprzez uczestnictwo w szkoleniach, aby moja praca była stale na najwyższym poziomie zarówno w kwestii wiedzy merytorycznej jak i sposobów na zabawę i zainteresowanie dziecka. Zachęcam do zapoznania się z moim Portfolio w części poświęconej szkoleniom. 

Obecnie pracuję w Centrum Adesse oraz przedszkolu Edukacja Aktywna. Zachęcam do kontaktu

 

 

Logopedia:

Jestem logopedką, która wyznaje zasadę "idź za dzieckiem".  Oznacza to, że w trakcie pracy bazuję na zainteresowaniach dziecka, staram się zbudować z nim więź tak, aby nasze spotkania były fajną przygodą, która oczywiście oprócz zabawy, daje realne efekty terapeutyczne. 

Każdorazowo dobieram metody pracy indywidualnie do dziecka. Zawsze szukam odpowiednio atrakcyjnych form, aby zmotywować dziecko do komunikacji lub ćwiczeń. Wyznaję zasadę, że dziecko musi samo chcieć  aby zacząć się komunikować lub efektywnie ćwiczyć. Należy więc pracować właśnie na motywacji wewnętrznej i nie zmuszać do ćwiczeń, na które dziecko  nie ma w danym momencie ochoty.